Make up store ore show 2017 höst/vinter
Igår var jag på som sagt på Make up store show, vilken show, jag kunde inte slita blicken från modellernas kläder. Fast det var sminket vi skulle spana in främst så lade jag mest tid på kläderna för dom var så fina. Den som designade dom för Make up store borde designa kläder på heltid om denne nu inte gör det. Jag tycker om skönhet så klart, men fashion är något jag alltid gillat lite extra.

Hur fint? Glömde smaka dock!

Kombucha pratade jag och Malin J om för några veckor sedan, hon hade nämt det var gott och jag hade aldrig smakat det. Igår tog jag mig ett glas av det alkoholfria alternativet och det var gott. Hmm vad är detta tänkte jag?? Det visade sig det var Kombucha och det är Te som är tillagat på ett annorlunda vis, det är jäst, smakar lite vuxet som cider/öl/te, svårt förklara och är lätt kolsyrat vid öppning. Ni måste prova!

På alla deras visningar är det egen designade glas som man får ta hem, dessa var coola!

Vackert och ätbart, det som hänger ner är äpplen fast i bitar gjort med socker något.

Malin, Platin och jag.

kikärts-pannkakor, mums

Det var lite olika nya collectioner varav en var röd, minns inte riktigt exakt dessvärre.
Men besök butiken ni så ser ni nyheterna!

Jag var lite lat denna gång och fotade inte så mycket eget, då mina foton kan inte mäta sig med Erwiks bilder så lånat från hans facebook Erwik communication. Tror ni ska kunna se om ni klickar på länken alla bilder.
Goodiebagen man fick med sig hem denna gång var inte nådig, blev verkligen tacksam att få en sådan. Jag tycker Make up stores smink är så bra, sedan dom gjorde om sminket och ändrat till mer cremé formula är läppstiften grymma, skuggorna är helt fantastiska, vilka pigment i dom. Goodiebagen förtjänar ett eget inlägg, ska bli så roligt att prova igenom allt 🙂
Tack Make up store och Erwik för inbjudan!
